Polityka prywatności Cachorro

Opublikowano:

Polityka prywatności Sklepu internetowego www.cachorro.pl

Dziękujemy za Państwa zainteresowanie naszym Sklepem internetowym. Ochrona Państwa prywatności jest dla nas bardzo ważna. W niniejszej Polityce prywatności znajdą Państwo szczegółowe informacje, zaktualizowane zgodnie z zasadami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), dotyczące postępowania z Państwa danymi.

 

Administratorem Państwa danych jest:

Cachorro Karolina Pawicka, ul. Chełmska 48A, 30-238 Kraków, sklep@cachorro.pl

 

1. Dane dostępowe i hosting.

Na nasze strony internetowe można wchodzić bez podawania swoich danych osobowych. W przypadku każdego wywołania strony internetowej serwer zapisuje automatycznie jedynie tzw. logi serwera, jak np. nazwę żądanego pliku, Państwa adres IP, datę i godzinę wywołania, ilość przesyłanych danych i składającego zapytanie dostawcę usług internetowych (dane dostępowe) oraz dokumentuje wywołanie strony.

Dane te są analizowane wyłącznie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony i ulepszenia naszej oferty. Powyższe służy - w ramach oceny interesów - zabezpieczeniu naszego prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na prawidłowym zaprezentowaniu naszej oferty. Wszystkie dane dostępowe są usuwane w terminie siedmiu dni od momentu zakończenia Państwa wizyty na stronie.

 

Usługi hostingowe dostarczane przez zewnętrznego usługodawcę:

W ramach powierzenia przetwarzania danych - na nasze zlecenie zewnętrzny usługodawca wykonuje dla nas usługi w zakresie hostingu i prezentacji stron internetowych. Wszystkie dane, które - w sposób opisany w niniejszej Polityce prywatności - zostały zgromadzone w ramach korzystania z naszej strony internetowej lub w przewidzianych do tego celu formularzach w sklepie internetowym, są przechowywane na serwerach tego usługodawcy. Przetwarzanie na innych serwerach odbywa się wyłącznie w zakresie określonym w niniejszej Polityce prywatności.

Usługodawcą jest Firma Comarch S.A. z siedzibą w Krakowie, która obsługuje Sklep internetowy Cachorro, prowadzony pod adresem www.cachorro.pl

 

2. Gromadzenie i przetwarzanie danych celem realizacji umowy i utworzenia konta klienta.

Gromadzimy dane osobowe wyłącznie wtedy, kiedy nam je Państwo dobrowolnie przekazują składając swoje Zamówienie, kontaktując się z nami (np. za pomocą formularza kontaktowego lub e-mailem) lub zakładając Konto Klienta. Pola obowiązkowe są oznaczone jako takie, ponieważ zawarte w nich dane są nam niezbędne do wykonania Umowy lub rozpatrzenia sprawy, w której kontaktowali się Państwo z nami, lub założenia Konta Klienta. Bez ich podania nie można ukończyć zamówienia lub założyć Konta Klienta ani skontaktować się z nami. To, jakie dane są gromadzone, wynika z formularzy, do których są one wprowadzane. Z przekazanych przez Państwa danych korzystamy w celu wykonania Umowy i odpowiedzi na Państwa zapytania. Po wykonaniu Umowy lub usunięciu Państwa Konta Klienta, przetwarzanie Państwa danych zostanie ograniczone, a po upływie okresów przechowywania określonych w przepisach podatkowych dane te zostaną usunięte, chyba że wyrażą Państwo jednoznaczną zgodę na dalsze korzystanie z tych danych lub zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zastrzeżemy sobie prawo do dalszego korzystania z nich, o czym - w takiej sytuacji informujemy Państwa w niniejszym oświadczeniu. Państwa Konto Klienta może zostać usunięte w każdej chwili. W tym celu należy wysłać wiadomość na nasz adres kontaktowy wskazany w punkcie 9 niniejszej Polityki prywatności („Nasze dane kontaktowe i Państwa prawa"), lub skorzystać z odpowiedniej funkcji w Państwa Koncie Klienta.

 

3. Przekazywanie danych.

W celu wykonania Umowy przekazujemy Państwa dane firmie obsługującej Paczkomaty lub firmie kurierskiej zajmującej się dostawą, o ile jest to niezbędne do doręczenia zamówionych Towarów. Zależnie od tego, którego dostawcę usług płatniczych Państwo wybiorą w procesie zamówienia, celem realizacji płatności przekazujemy zgromadzone w tym celu dane płatnicze do instytucji kredytowej obsługującej płatność i ewentualnie do wybranego przez nas lub przez Państwa dostawcy usług płatniczych. Niektórzy dostawcy usług płatniczych gromadzą dane samodzielnie, jeżeli założą Państwo u nich konto. W takich przypadkach należy w ramach Zamówienia zalogować się u dostawcy usług płatniczych podając swoje dane dostępowe. Obowiązuje wówczas również polityka prywatności danego dostawcy usług płatniczych.

 

W przypadku Towarów na zamówienie, w celu przyśpieszenia jego realizacji, zlecamy wysyłkę bezpośrednio od Producentów, z którymi współpracujemy, o czym na bieżąco informujemy poprzez wiadomość e-mail, w której ustalone zostają szczegóły Zamówienia.

Otrzymane od Państwa dane do wysyłki przekazujemy do firmy obsługującej Paczkomaty lub firmie kurierskiej. Następnie list przewozowy jest przesyłany Producentowi, który nakleja go na przesyłkę i przekazuje kurierowi. Z Producentami mamy podpisane umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

 

Przekazywanie danych firmie obsługującej Paczkomaty lub firmie kurierskiej:

Jeśli udzielą nam Państwo na to w trakcie lub po złożeniu Zamówienia swojej wyraźnej zgody, przekażemy na tej podstawie Państwa adres e-mail i numer telefonu firmie obsługującej Paczkomaty lub wybranej firmie kurierskiej, aby mogła się ona skontaktować z Państwem przed dostarczeniem zamówienia celem awizowania lub uzgodnienia dostawy.

Powyższa zgoda może zostać w każdej chwili cofnięta poprzez wysłanie nam stosownej wiadomości na nasz adres kontaktowy wskazany w punkcie 9 niniejszej Polityki prywatności („Nasze dane kontaktowe i Państwa prawa"), lub poprzez wysłanie wiadomości bezpośrednio do firmy obsługującej Paczkomaty lub firmy kurierskiej na wskazane poniżej adresy. Po wycofaniu zgody usuniemy Państwa podane w tym celu dane, o ile nie wyrażą Państwo wyraźnej zgody na dalsze korzystanie z Państwa danych w innych celach lub o ile nie zastrzeżemy sobie prawa dalszego korzystania z danych w ustawowo dozwolonych przypadkach, o czym - w takiej sytuacji informujemy Państwa w niniejszym oświadczeniu.

R2G Polska Sp. z o.o.

ul. Franciszka Klimczaka 1

02-797 Warszawa

prowadzący serwis internetowy Apaczka.pl, świadczący usługi pocztowe oraz usługi przewozu za pośrednictwem operatorów logistycznych i kurierskich - Państwa dane przekazywane są w celu realizacji Zamówienia, jakim jest doręczenie zakupionych Towarów za pośrednictwem wybranej w trakcie składania Zamówienia przez Państwa firmy kurierskiej.

 

InPost Sp. z o.o.

ul. Wielicka 28

30-552 Kraków

świadczący usługi polegające na odbiorze Przesyłek, także z miejsca odbioru wskazanego przez Nadawcę (miejsce odbioru – siedziba Sklepu lub w trakcie wypełniania formularza zwrotu za pośrednictwem strony www.szybkiezwroty.pl) i umieszczania tych Przesyłek we właściwym Paczkomacie lub dostarczenia ich do wybranego w trakcie składania Zamówienia (lub zlecania zwrotu) Paczkomatu, celem ich odbioru przez Odbiorcę.

 

Przekazywanie danych dostawcy usług płatniczych:

W procesie składania Zamówienia Sklep zwraca się z prośbą o wybranie określonej formy płatności za zakupione Towary. Jeśli wybierają Państwo formę płatności „e-przelew” lub płatności odroczone „Kupuj teraz, zapłać później z Dotpay”, w celu jej realizacji udostępniane są niezbędne dane, które służą jedynie finalizacji tej płatności. Należy zaznaczyć, iż niektórzy dostawcy usług płatniczych gromadzą dane samodzielnie, jeżeli założą Państwo u nich konto. W takich przypadkach dodatkowo obowiązuje polityka prywatności danego dostawcy usług płatniczych.

Sklep internetowy Cachorro na podstawie umowy współpracuje z Firmą Dotpay.pl z siedzibą w Krakowie, która świadczy w Sklepie usługi płatnicze.

 

4. E-Mail Newsletter.

Reklama wysyłana e-mailem po zapisaniu się do newslettera:

Jeśli zapiszą się Państwo do naszego newslettera, wówczas będziemy korzystać z danych niezbędnych do tego celu lub przekazanych nam przez Państwa osobno w celu regularnego przesyłania Państwu naszego newslettera drogą elektroniczną na podstawie udzielonej przez Państwa zgody.

Mogą Państwo w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania newslettera, wysyłając nam wiadomość ze stosowną informacją lub korzystając z odpowiedniego linka zamieszczonego w newsletterze. Po wyrejestrowaniu się usuniemy Państwa adres e-mail, o ile nie wyrażą Państwo w sposób wyraźny zgody na dalsze korzystanie z Państwa danych w innych celach lub nie zastrzeżemy sobie prawa dalszego korzystania z danych w ustawowo dozwolonych przypadkach, o czym - w takiej sytuacji informujemy Państwa w niniejszym oświadczeniu.

Newsletter jest wysyłany w ramach umowy powierzenia przetwarzania danych na nasze zlecenie przez usługodawcę, któremu przekazujemy w tym celu Państwa adres e-mail. Powyższym usługodawcą jest Firma FreshMail Sp. z o.o., z siedzibą w Krakowie.

 

5. Integracja z Trusted Shops Trustbadge.

W celu prezentacji naszego Znaku Jakości Trusted Shops, a także zebranych opinii Klientów i oferty produktów Trusted Shops dostępnych dla kupujących po złożeniu Zamówienia - z naszą stroną internetową zintegrowany jest Trustbadge Firmy Trusted Shops.

Powyższe służy ochronie naszego prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na optymalnym prezentowaniu naszej oferty na rynku. Trustbadge i reklamowane w ten sposób usługi stanowią ofertę Trusted Shops GmbH, Subbelrather Str. 15C, 50823 Kolonia, Niemcy.

W przypadku skorzystania z Trustbadge serwer zapamiętuje automatycznie tzw. logi serwera, zawierające np. Państwa adres IP, datę i godzinę wywołania, ilość przesyłanych danych i składającego zapytanie dostawcę usług internetowych (dane dostępowe) i dokumentuje wywołanie Trustbadge. Wskazane powyżej dane dostępowe nie podlegają analizie i są automatycznie nadpisywane w terminie do siedmiu dni od momentu zakończenia Państwa wizyty na stronie.

Inne dane osobowe przekazywane są do Trusted Shops tylko wtedy, jeżeli po złożeniu zamówienia w Sklepie zdecydują się Państwo na skorzystanie z produktów Trusted Shops lub już zarejestrowali się Państwo w celu korzystania z nich. W takich przypadkach obowiązuje porozumienie zawarte przez Państwa z Trusted Shops.

 

6. Cookies i analityka internetowa.

Aby uatrakcyjnić naszą stronę internetową oraz umożliwić korzystanie z określonych funkcji w celu wyświetlenia odpowiednich produktów lub do celów badań rynkowych, stosujemy na naszych stronach tzw. pliki cookies. Powyższe - w ramach analizy i oceny interesów - służy ochronie naszego prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na optymalnej prezentacji naszej oferty. Cookies są małymi plikami tekstowymi, które są automatycznie zapisywane na Państwa urządzeniu końcowym. Niektóre używane przez nas cookies są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki internetowej, tzn. po jej zamknięciu (tzw. cookies sesyjne). Inne cookies są zachowywane na Państwa urządzeniu końcowym i umożliwiają nam rozpoznanie Państwa przeglądarki przy kolejnym wejściu na stronę (trwałe cookies). Czas przechowywania podany jest w ustawieniach cookies Państwa przeglądarki internetowej. Przeglądarkę można skonfigurować w ten sposób, aby otrzymywać informację o stosowaniu cookies i mieć możliwość decydowania o ich akceptacji lub odrzuceniu w określonych przypadkach lub całkowicie. Przeglądarki zarządzają ustawieniami cookies na różne sposoby. W menu pomocniczym przeglądarki internetowej znajdą Państwo wyjaśnienia dotyczące zmiany ustawień cookies. Dostępne są one pod następującymi linkami:


Internet Explorer™: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
Safari™: http://safari.helpmax.net/pl/ochrona-i-prywatnosc/usuwanie-plikow-cookie/
Chrome™: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=pl&hlrm=en
Firefox™: https://support.mozilla.org/pl/kb/usuwanie-ciasteczek
Opera™: http://help.opera.com/Windows/12.10/pl/cookies.html

 

W przypadku braku zgody na wykorzystywanie plików cookies funkcjonalność naszej strony internetowej może zostać ograniczona.

 

Zastosowanie Google (Universal) Analytics do celów analityki internetowej:

Nasz Sklep używa Google (Universal) Analytics, narzędzia do analityki internetowej firmy Google Inc. (www.google.com). Powyższe - w ramach analizy i oceny interesów - służy ochronie naszego prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na optymalnej prezentacji naszej oferty. Google (Universal) Analytics korzysta z metod, które umożliwiają analizę korzystania przez Państwa ze strony internetowej - na przykład pliki cookies.

Automatycznie zgromadzone informacje dotyczące korzystania przez Państwa z niniejszej strony internetowej są przekazywane z reguły do serwera Google w Stanach Zjednoczonych i tam przechowywane. Z uwagi na aktywowaną na niniejszej stronie internetowej anonimizację IP, Państwa adres IP jest skracany przed przekazaniem dalej w obrębie państw członkowskich Unii Europejskiej lub w innych państwach będących stroną Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym. Tylko w wyjątkowych przypadkach pełny adres IP jest przekazywany do serwera Google w Stanach Zjednoczonych i tam skracany. Zanonimizowany adres IP przekazany przez Państwa przeglądarkę w ramach Google Analytics co do zasady nie jest łączony z innymi danymi Google.

Google LLC ma siedzibę główną w USA i posiada certyfikat EU-US-Privacy Shield. Aktualny certyfikat dostępny jest pod tym linkiem. W ramach umowy pomiędzy USA, a Komisją Europejską ta ostatnia stwierdziła odpowiedni poziom ochrony danych w przypadku przedsiębiorstw posiadających certyfikat Privacy Shield.

Mogą Państwo zapobiec rejestrowaniu zgromadzonych przez pliki cookies danych, dotyczących korzystania przez Państwa z naszej strony internetowej (w tym Państwa adresu IP) przez Google, jak również przetwarzaniu tych danych przez Google, jeśli pobiorą i zainstalują Państwo wtyczkę do przeglądarki znajdującą się pod linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl

Alternatywnie  zamiast instalacji wtyczki do przeglądarki internetowej mogą Państwo również kliknąć w niniejszy link aby wyłączyć gromadzenie danych przez Google Analytics na naszej stronie internetowej. Na Państwa urządzeniu końcowym zapisany zostanie wówczas plik cookie opt-out. Jeśli usuną Państwo pliki cookies, wówczas muszą Państwo ponownie kliknąć w powyższy link.

 

7. Wtyczki portali społecznościowych - wykorzystanie.

Na naszej stronie internetowej używane są tzw. wtyczki społecznościowe („wtyczki“ serwisów społecznościowych Facebook oraz Instagram). Wyświetlając naszą stronę internetową, zawierającą taką wtyczkę, Państwa przeglądarka nawiąże bezpośrednie połączenie z serwerami Facebook lub Instagram. Zawartość wtyczki jest przekazywana przez danego usługodawcę bezpośrednio do Państwa przeglądarki i integrowana z stroną. Dzięki tej integracji usługodawcy otrzymują informację, że Państwa przeglądarka wyświetliła naszą stronę, nawet jeśli nie posiadają Państwo profilu u danego usługodawcy czy nie są u niego akurat zalogowani. Taka informacja (wraz z Państwa adresem IP) jest przez Państwa przeglądarkę przesyłana bezpośrednio do serwera danego usługodawcy (niektóre serwery znajdują się w USA) i tam przechowywana. Jeśli zalogowali się Państwo do jednego z serwisów społecznościowych, to usługodawca ten będzie mógł bezpośrednio przyporządkować wizytę na naszej stronie do Państwa profilu w danym serwisie społecznościowym. Jeśli użyją Państwo danej wtyczki, np. klikną na przycisk „Lubię to” lub przycisk „Udostępnij”, to odpowiednia informacja zostanie również przesłana bezpośrednio na serwer danego usługodawcy i tam zachowana. Informacje te zostaną poza tym opublikowane w danym serwisie społecznościowym i ukażą się osobom dodanym jako Państwa kontakty.

 

Cel i zakres gromadzenia danych oraz ich dalszego przetwarzania i wykorzystania przez usługodawców, jak również możliwość kontaktu oraz Państwa prawa w tym zakresie i możliwość dokonania ustawień zapewniających ochronę Państwa prywatności zostały opisane w polityce prywatności usługodawców:

http://www.facebook.com/policy.php
https://help.instagram.com/155833707900388

 

Jeśli nie chcą Państwo, aby serwisy społecznościowe przyporządkowywały dane zebrane w trakcie odwiedzin na naszej stronie internetowej bezpośrednio Państwa profilowi w danym serwisie, to przed wizytą na naszej stronie muszą się Państwo wylogować z tego serwisu. Mogą Państwo również całkowicie uniemożliwić załadowanie na stronie wtyczek stosując odpowiednie rozszerzenia dla Państwa przeglądarki, np. blokowanie skryptów za pomocą „NoScript“ (http://noscript.net/).

 

Ponadto na naszej stronie został zainstalowany tzw. piksel Facebook’a. Jest to narzędzie analityczne, które pomaga mierzyć skuteczność naszych reklam wyświetlanych na Facebook’u. Dzięki monitorowaniu i analizie podejmowanych przez Państwa działań w Witrynie (np. kliknięcie przycisku lub odwiedzanie Sklepu), oraz z jakiego urządzenia w tym czasie korzystacie, możemy emitować reklamy dostosowane bezpośrednio do Państwa zainteresowań. Poprzez dane statystyczne dostosowujemy Państwu prezentację ofert Sklepu Cachorro za pośrednictwem naszej strony na Facebook’u.

 

8. Przypomnienia o możliwości wystawienia opinii.

Jeśli w trakcie lub po złożeniu Zamówienia wyrażą Państwo na to jednoznaczną zgodę, wykorzystamy Państwa adres e-mail w celu przesłania wiadomości e-mail z przypomnieniem o możliwości wyrażenia opinii na temat Państwa zamówienia za pomocą naszego systemu opinii.

Powyższa zgoda może zostać w każdej chwili odwołana. Należy w tym celu przesłać wiadomość z stosowną informacją o odwołaniu zgody na nasz adres kontaktowy wskazany w punkcie 9 niniejszej Polityki prywatności („Nasze dane kontaktowe i Państwa prawa").

 

Przypomnienie o możliwości wystawienia opinii wysyłane przez Trusted Shops:

Jeśli w trakcie lub po złożeniu zamówienia wyrazili Państwo na to jednoznaczną zgodę, przekażemy Państwa adres e-mail do Trusted Shops GmbH, Subbelrather Str. 15c, 50823 Kolonia, Niemcy (www.trustedshops.pl), aby zostało do Państwa przesłane drogą elektroniczną przypomnienie o możliwości wyrażenia opinii o zakupie dokonanym w naszym sklepie.

Udzieloną zgodę mogą Państwo odwołać w każdej chwili poprzez wysłanie stosownej wiadomości na nasz adres kontaktowy wskazany w punkcie „Nasze dane kontaktowe i Państwa prawa" lub bezpośrednio w formie oświadczenia złożonego wobec Trusted Shops.

 

9. Nasze dane kontaktowe i Państwa prawa.

Mają Państwo prawo do bezpłatnej informacji dotyczącej Państwa danych osobowych, które są u nas przechowywane, a także prawo do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia tych danych lub ich przeniesienia.

W przypadku pytań dotyczących gromadzenia, przetwarzania i wykorzystania Państwa danych osobowych, sprostowania, blokowania czy kasowania danych oraz w celu odwołania udzielonych zgód lub wyrażenia sprzeciwu wobec wykorzystywania określonych danych, prosimy o kontakt z Administratorem danych:

Cachorro Karolina Pawicka

ul. Chełmska 48A

30-238 Kraków

sklep@cachorro.pl
Ponadto przysługuje Państwu prawo do złożenia skargi do właściwego organu nadzorczego.

 

Prawo do wniesienia sprzeciwu:

Jeżeli w sposób opisany w niniejszej Polityce prywatności - w ramach analizy i oceny interesów - przetwarzamy dane osobowe w celu zabezpieczenia naszych prawnie uzasadnionych interesów, wówczas mogą Państwo wyrazić sprzeciw wobec takiego przetwarzania danych w tym celu - ze skutkiem na przyszłość. Jeżeli przetwarzanie ma miejsce do celów marketingu bezpośredniego, mogą Państwo zrealizować prawo do sprzeciwu w każdym czasie. Jeżeli przetwarzanie ma miejsce w innych celach, przysługuje Państwu prawo do złożenia sprzeciwu jedynie z przyczyn wynikających z Państwa szczególnej sytuacji.

 

Po skorzystaniu przez Państwa z prawa do sprzeciwu nie będziemy kontynuować przetwarzania Państwa danych osobowych, chyba że wykażemy istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania i będą one nadrzędne wobec Państwa interesów i praw, lub gdy przetwarzanie danych ma służyć dochodzeniu, wykonaniu lub obronie roszczeń. Powyższe nie obowiązuje, gdy przetwarzanie danych ma miejsce do celów marketingu bezpośredniego. W takim przypadku nie będziemy kontynuować przetwarzania Państwa danych osobowych do powyższego celu.

Do pobrania:

Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami

Dołącz
* Pole obowiązkowe