Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Twój koszyk 0 zł
Kategorie
PL / zł

Prawo do odstąpienia od umowy.

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpienia od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie zamówionego Towaru, lub w którym osoba trzecia (inna niż przewoźnik), i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie zamówionego Towaru.

 

Zgodnie z art. 38 i art. 38a Ustawy o prawach Konsumenta, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w odniesieniu w szczególności do:

- umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,

- produktów ulegających szybkiemu zepsuciu lub mających krótki termin przydatności do użycia,

- produktów dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu, których po jego otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych (jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu),

- produktów, które po dostarczeniu (ze względu na swój charakter), zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia. Oświadczenie należy przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Cachorro Karolina Pawicka, ul. Chełmska 48A, 30-238 Kraków lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: sklep@cachorro.pl. Mogą Państwo skorzystać z formularza odstąpienia od umowy, dostępnego w załączniku Nr 1 do Regulaminu. Jednak nie jest to obowiązkowe (formularz w formie pliku PDF dostępny jest także w zakładce „Prawo do odstąpienia od umowy”). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo taką informację przed upływem przysługującego terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy:

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zwracanego produktu lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej).

 

Warunki zwrotu Towarów zakupionych w Sklepie internetowym www.cachorro.pl:

a) Zwrotów można dokonać w następujących formach:

- za pośrednictwem Paczkomatów InPost 24/7: prosimy o wypełnienie formularza zwrotu i nadania paczki za pośrednictwem strony www.szybkiezwroty.pl.

- za pośrednictwem indywidualnie wybranej firmy kurierskiej.

- w przypadku rzeczy, które ze względu na swój charakter nie mogą zostać w zwykły sposób odesłane pocztą, nasz Sklep zleci odbiór i poniesie koszt zwrotu.

Informacja: w przypadku wybrania formy zwrotu za pośrednictwem Paczkomatów InPost 24/7, ponosimy pełny koszt zwrotu przesyłki. Jeśli jednak Państwo wyślą produkt na własny koszt, zwrócimy go z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas. 

b) Zwracany produkt powinien być czysty i nie noszący śladów używania oraz starannie zapakowany, by nie doszło do uszkodzenia w trakcie transportu. Zalecamy, aby do przesyłki został dołożony dowód zakupu (paragon/faktura VAT), co ułatwi nam to późniejszą weryfikację i realizację zwrotu.

c) Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy, wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

d) Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam Towaru niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo Towar przed upływem 14 dni

Opublikowano: